Windows 7 Dilini Türkçe’ye Çevirme

Windows 7 işletim sistemini istediğiniz dile çevirebiliyorsunuz. Benim kullandığım dil İngilizce ve Türkçe’ye nasıl çevrildiğini anlatacağım.

Windows 7 Ultimate ve Enterprise haricindeki sürümlerde güncelleme ile dil değiştiremiyorsunuz.

İlk olarak, Start – Control Panel’e basın.

Change display language seçeneğine tıklayın.

Install/uninstall languages… butonuna tıklayın.

Yeni bir dil yükleyeceğimiz için Install display languages seçeneğine tıklayın. Kurduğunuz bir dili kaldırmak isterseniz Unistall display languages seçeneğini tıkladığınızda, kurulan dili işaretleyip kaldırabilirsiniz.

Windows Update kullanarak dil paketini yükleyeceğiz. Eğer bilgisayara dil paketini indirip kuruyorsanız, Browse computer or network seçeneği ile ilerleyin.

Ben daha önceden bu update’leri gizlediğim için Restore hidden updates’i seçmem gerekiyor. Eğer siz gizlemediyseniz, dil paketlerini Optional Updates altında bulabilirsiniz.

Turkish Language Pack’i seçip restore butonuna tıklayın.

Optional Update linkine tıklayın.

Turkish Language Pack’i seçin ve OK’e tıklayın.

Install Updates’e tıklayın.

Kurulum tamamlandıktan sonra, Start-Control Panel-Change display language linkini tıklayın ve Choose a display language seçeneğini Türkçe olarak seçip Apply butonuna basın. Bu seçim sonrasında log off olmanızı isteyecek. Log off now’a tıklayın ve terar Login olduğunuzda Windows’u Türkçe kullanıyor olacaksınız.

Pages:
Leave a comment ?

18 Comments.

 1. Cem Türk

  Öncelikle güzel yazı için teşekkürler.

  Unutulmaması gereken bir nokta şu; Yukarıdaki işlemi yapabilmeniz için Windows 7 Ultimate Edition veya Windows 7 Enterprise Edition’a sahip olmanız gerekli.

  • Cem Merhaba,

   Evet Ultimate ve Enterprise sürümleri dışında bu çevirme maalesef mümkün değil. Yazıya da ekliyorum, hatırlatma için teşekkürler:)

 2. paylaşım çok güzel daha öncede uygulamıştım ama bu kez dili türkçeye çeviremedim kontrol panelinden dil kısmına geldigimde deskop u seçtiğimde uyarı veriyo dil görünmüyo acill yardım.. şimdiden teşekkürler

 3. Semih

  Merhaba ben Windows7 Ultimate formatı attım az önce pcye fakat Türkçeye çeviremiyorum dili yani Windows install’ı Kullanamıyorum . Orjinal Windows değil acaba o yüzden mi yardım ederseniz sevinirim . Teşekkürler.

 4. ahmet

  arkadaslar benim windows 7 fransizca onu nasil turkceye cevirebilirim yardimci olursaniz sevinirim tskler simdiden

 5. yusuf

  paylaşım yaptıgın 7 resimde türkçe paketi secmemiz gerektiğini belirmişsin fakat benim bilgisayarda hiç bir dil secimi yok napabilrim acaba ? mail adresimede yazarsan sevinirim . saygılar.

 6. merhaba arkadaslar. ben yaptim ama olmadi. bir hata veriyor. yardimci ola bilirmisiniz?

  • Yukardaki adımları uygulayarak sorunu çözebilirsin ama ne hata veriyor onu belirtirsen daha iyi bi sonuc yakalama şansımız olabilir…

 7. serdar

  merhaba arkadaşlar;

  bahsettiğiniz işlemi yapamıyorum ünkü restore hiddden updates dediğimde hiç bir dil gelmiyor ilgili kısma:(((

 8. Merhabalar ben notebokkto yüklü olan ingilizce proğramı sizin dediğiniz gibi çevirmeye çalışıyorum belli bi yere geliyor ve kalıyorilerlemiyor lütfen yardımcı olabilirmisiniz?

 9. mehmet onur

  slm ben bilgisayarıma format attım windos 7 ultamata format cv ingilizce nasıl bunu türkçeye çevirebilirim yardımcı olursanız sevinirim

 10. risale

  Paylaşım için teşekkürler. Windows Ultimate işletim sistemi kullanmayanlar “Vistalizatör” programını ve “Türkçe dil paketini” indirmeleri gerekiyor. Daha sonra “Vistalizatör” programını çalıştırıp dil paketini yüklemeleri yeterlidir.

 11. Rumeysa

  bende bu yöntemi kullanarak dil değiştirdim fakat dili ingilizce yapmak için kullandım çünkü öyle gerekiyordu. Bu yolla o da yapılabiliniyor bu yüzden paylaştığınız için gerçekten çok teşekkürler. :)

Leave a Comment

NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>